Millet Bahçesi Eskişehirliler’in Hizmetinde!| haberotesi.com 

22.02.2021 tarihli haberotesi.com sitesinde yer alan haber:

 

Millet Bahçesi Eskişehirliler ’in Hizmetinde!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları ile tamamlanan Millet Bahçesi, yeni kısıtlama ve tedbir uygulamaları sebebiyle bir kısmı daha sonra işletmeye alınmak üzere Eskişehirlilerin kullanımına açıldı.

 

Türk Dünyası Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Fıratlı, Eskişehir’in yeni gözde mekânı Millet Bahçesi ile ilgili şunları söyledi: “Millet Bahçemiz alt ve üst olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Toplam alan 52.000 m²’dir. Yer altında yaklaşık 15.000 m² olmak üzere kapalı otoparkımızı hizmete açmış bulunmaktayız. Son derece ferah planlanmış otoparkımız, plaka tanıma sistemi ile güvenli ve hızlı hizmetinin yanında geniş alanı ile sürüş ve park etme kolaylığı sağlamaktadır. Merkezi konumu ile şehir merkezindeki birçok konuma yürüme mesafesinde olan Millet Bahçemizin 6 çıkış kapısı mevcuttur. Aynı zamanda tam ortasında gün ışığından da faydalanmak üzere yapılan yürüyen merdiven ve asansör de bulunmaktadır.”

 

Personel ve anlayışla birlikte otopark işletmeciliğine güler yüzlü bir hizmet getirmeye gayret eden Türk Dünyası Vakfı, bununla birlikte Eskişehirlilere uygun fırsatlar sunan ve aynı sektörde çalışan esnafı da dikkate alan bir fiyat politikasını amaç ediniyor. Ayrıca Millet Bahçesi’nin elektrik, bakım, bahçıvanlık, güvenlik gibi bütün giderleri de Türk Dünyası Vakfı tarafından karşılanıyor.

 

Millet bahçesinin bütün alanlarında süreç içerisinde ihtiyaca göre kullanımında değişiklikler ve düzenlemeler yapılacağını söyleyen Türk Dünyası Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Fıratlı: “Covid-19 salgını sebebiyle yapmayı planladığımız etkinlikler henüz gerçekleşemedi. Yeni kısıtlama ve tedbirlerin izin verdiği ölçüde önümüzdeki dönemlerde nitelikli etkinlik ve programlarımız olacaktır. Bahçe içerisinde oluşturacağımız kapalı bir etkinlik alanında halkımızın her kesimini kapsayan –ilk, orta, lise, üniversite ve yurtdışı öğrencileri ile kıdemli vatandaşlarımıza ayrı ayrı olmak üzere– sosyal-kültürel faaliyetler gerçekleştirilecektir. Burası aynı zamanda kitap okuma ve ders çalışma alanı olarak da kullanılacaktır. Bu kapalı etkinlik alanında belirli saatlerde düzenli olarak katılımcılara çay ve çeşitli ikramlarımız yapılacaktır. Vakfımız tarafından bu hizmet ücretsiz sağlanacaktır. Burada da ihtiyaca göre tedbirler ve kullanım standartları oluşturulacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Kafeterya binasında ise ticari alan olarak yine makul ve makbul fiyat ile hizmet politikası ile halka hizmet edeceklerini, açıklayan Fıratlı: “Güzel şeylerin zaman aldığını biliyoruz, bu hususta halkımıza en güzel hizmeti sunabilmek için yine onların anlayış ve desteklerine ihtiyacımız olduğunu belirtmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

 

 

http://haberotesi.com.tr/millet-bahcesi-eskisehirlilerin-hizmetinde/

 

Yukarı Çık
Eskişehir Web Tasarım