Türkname Türk Dünyası Kitaplığı lansmanı, Vakfımız tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kitaplığı'nda düzenlenmiştir.
 
 
Toplantıya Milli Eğitim Bakanı ve Vakfımız Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir Valisi ve Vakfımız Yönetim Kurulu Başkanı Güngör Azim Tuna ile Vakfımız Kurucu Üyesi Rektör Prof. Dr. Yener Yörük ile bilim ve siyaset dünyasından isimler katılmıştır.

 
Milli Eğitim Bakanı ve Vakfımız Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı; toplantının tarih, edebiyat, dil, kültür ve tasavvuf sahalarında hazırlanmış 150'nin üzerinde eserin tanıtımına yönelik bir toplantı olduğunu belirterek “Batı Avrupa'da yaşayan soydaşlarımızı da anadil bağından dolayı çerçeveye dahil ettiğimizde bir vecize haline gelen Adriyatik'ten Çin Seddi'ne deyimini Baltık'tan Çin Seddi'ne şeklinde söylemek pekala mümkün. Bütün iş birliklerini bir kardeşlik söylemi üzerine inşa etmenin fayda vermediğini artık görmeliyiz. Türkiye'nin özellikle eğitimde, üniversite bağlamında ve uluslararası dayanışma alanında açtığı yollara yenilerini eklememiz; özellikle dil, kültür ve edebiyat iş birliklerini çoğaltmanın yollarını bulmamız şart.”şeklinde konuşmuştur.
Yukarı Çık
Eskişehir Web Tasarım