Türk Dünyası Vakfı tarafından yürütülen “Bana Bir Hikâye Yaz”  projesi, nitelikli ve özgün hikâyeleri bir hikâye portalında toplamak ve bunu eğitim/ öğretim için kullanmak üzere tasarlanmıştır. 7-14 yaş arası çocukların ve 14-18 yaş arası gençlerin okuma ve anlatım yetilerinin geliştirilmesi ve pekiştirilmesi için tasarlanan sitenin içeriği, öğretmenler ve öğrenciler tarafından oluşturulmaktadır.

“Bana Bir Hikâye Yaz” projesinin önceliği, kazanım odaklı hikayeler yazmaktır. Her gün öğretmenlerimizin sınıflarda işlediği kazanımları hikayeleştirmek ve öğrencinin derse olan ilgisini arttırmak için hazırlanan proje; eğitim ve öğretimi destekleyen eğitim ve bilişim ağı Fatih Projesi EBA’ya e-içerik geliştirme yönünde çalışmalarına devam etmektedir.

Proje kapsamında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türksoy, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu, Eskişehir Valiliği, Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile protokoller imzalanmıştır. TİKA, Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile protokoller, imza sürecindedir. Proje internet sitesi “hikayeyaz.org“ adıyla açılmıştır.

22.10.2017 tarihinde Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fazıl Tekin Salonu’nda 300 kişi ile bir tanıtım toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Yukarı Çık
Eskişehir Web Tasarım