13.07.2021

Eskişehir Düşünce Okulu öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 52 kişilik grup,  5-7 Temmuz 2021 tarihleri arasında İstanbul Kültür Gezisi gerçekleştirdi. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Üniversitesi paydaşlığında Türk Dünyası Vakfı bünyesinde 2017 yılından bu yana edebiyat, sanat ve tarih başta olmak üzere farklı disiplinlerle etkili okuma-yazma, eleştirel düşünme alanlarında çalışmalar yapan Eskişehir Düşünce Okulu, yerinde öğrenme ve kültürel bellek bilinci ile 2 gün Avrupa Yakası’nda 1 gün de Üsküdar’da tarihi ve turistik yerleri alanında uzman rehberler eşliğinde gezdi.

 


5 Temmuz 2021 Pazartesi günü Tarihi Yarımada turu ile başlayan gezi, Zeytinburnu Belediyesi Başkanı Ömer Arısoy ev sahipliğinde gerçekleşen tanışma ve akşam yemeğinin ardından 6 Temmuz 2021 Salı günü İbrahim Akkurt rehberliğinde Merkez Efendi Cami, Merkez Efendi Millet Kıraathanesi, Panorama 1453, Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Erikli Baba Türbesi, Kazlıçeşme Sanat, Yenikapı Mevlevihanesi ziyaretleri ile devam etti. Zeytinburnu Belediyesi ev sahipliğindeki akşam yemeği ile gezinin Zeytinburnu bölümü tamamlanmış oldu.

 

7 Temmuz 2021 Çarşamba günü Üsküdar Belediyesi ev sahipliğinde sahil turu ile başlayan gezi, Halil Çavdar rehberliğinde Hanım Sultanlar Müzesi ve Aziz Mahmut Hüdayi Türbesi ziyareti ile devam etti.  İstanbul Gezisi Üsküdar Bölümü Boğaziçi Turu, öğle yemeği, Mihrimah Sultan Cami, Şemsi Paşa Cami, Nev Mekân ziyaretleri ve akşam yemeği ile tamamlanmış oldu.

 

Kültür, sanat, tarih ve tabiatla dolu, kapsamlı içeriği ile katılımcıların hafızalarında önemli bir yer tutacak olan bu anlamlı geziye katkılarından dolayı Zeytinburnu Belediyesi Başkanı Sayın Ömer Arısoy’a, Üsküdar Belediyesi Başkanı Sayın Hilmi Türkmen’e ve her iki belediyenin özverili ekiplerine teşekkür ederiz.

 

 

Yukarı Çık
Eskişehir Web Tasarım