06.03.2019

Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Nabi AVCI, Vakfımızın Eskişehir, Odunpazarı’nda yer alan merkezinde düzenlenen “Konak Sohbetleri” etkinliğinde gençlerle bir araya geldi.

 

Vakfımız tarafından düzenlenen ve önümüzdeki günlerde farklı yaş ve meslek gruplarına yönelik olarak devam edecek sohbetlerin ilki, Osmangazi Üniversitesi ve lise öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Etkinliğe gençlerin ilgisi yoğun oldu.

 

Konuşmasına gençlere 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Türk Dünyası Vakfı hakkında bilgi vererek başlayan Avcı; sanat, edebiyat ve diğer pek çok konuda gençlerle tecrübelerini paylaştı ve kitap tavsiyelerinde bulundu. Gençlerin sorularını ve taleplerini dile getirme fırsatı buldukları etkinlik, samimi bir sohbet ortamında gerçekleşti.

 

Programın sonunda gençlere katılımları için teşekkür ederek Türk Dünyası Vakfı tarafından Eskişehir’e kazandırılmış kalıcı eserlerin yer aldığı mektup pullarından ve Türk Dünyası Vakfı yayınlarından hediye eden Avcı, gençlerle fotoğraf çektirdi.

 

Konak Sohbetleri, Vakfın merkezinde halka açık olarak gerçekleştirilmeye devam edecektir.

 

Yukarı Çık
Eskişehir Web Tasarım