Mütevelli Heyeti Üyesi

1954 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Türk Dili ve Edebiyatı alanında yüksek öğrenim görmüştür. Nevşehir, Eskişehir ve Kütahya’da çeşitli okullarda öğretmenlik yapmıştır. Dumlupınar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

 

Edebi hayatı Mavera dergisinde yayımladığı şiirleriyle başlamıştır. Mavera, Yedi İklim ve Yönelişler, Bir Nokta, Kültür Dünyası, Kültür, Türk Edebiyatı gibi pek çok dergide şiir ve yazıları yayımlanmıştır. Yunus Emre, Nasreddin Hoca, Battal Gazi, Mevlana ve Mehmet Akif gibi şahsiyetler üzerinde biyografik çalışmalar yapmıştır. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli bilim, kültür-sanat etkinliklerine katılmıştır. Çalışmaları muhtelif kurumlarca ödüllendirilmiştir. Şiir, öykü, deneme, makale, masal, biyografi ve antoloji türlerinde yayımlanmış eserleri bulunmaktadır.

 

Yayımlanmış eserlerinden bazıları:

İfşa, Serenat, Dünyanın Tenhasında, Güneş ve Ayna, Gül ve Hançer, Bir Irmak Düşü, Nasreddin Hoca, Şehitler Tepesi, Son Günün Sevinci, Şiir İklimi, Gece Işıltısı, Eylül Irmakları,  Mehmet Âkif ve İstiklal Marşı, Mehmet Akif ve Çanakkale, Bizim Yunus, Nasreddin Hoca, Battal Gazi, Mevlana ve Yunus Emre, Eğitime Adanmış Hayatlar